Türk Telekom Medya Merkezi

Genç yetenekler, geleceklerine START verdi
12 Şubat 2019

Genç yetenekler, geleceklerine START verdi

Türkiye’nin en büyük istihdam kapasitesine sahip şirketlerinden Türk Telekom, Genç Yetenek Programı “Türk Telekom START” ile gençlerin gelecek hayallerini gerçekleştirmelerine fırsat sunuyor.

 

“Geleceğin de senin gibi ışıldasın” mottosu ile başlatılan Türk Telekom START Programı’nın değerlendirme aşamalarını ve mülakatları başarıyla tamamlayan adaylar, Türk Telekom’da tam zamanlı çalışmak üzere kariyerlerine START verdiler. Etkinlikte konuşan Türk Telekom İK, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, “Türkiye, 2023 hedeflerine çalışmaktan ve üretmekten yorulmayan yetenekli gençlerimizin katkı ve başarılarıyla ulaşacak. Türkiye’yi geleceğe bağlayan Türk Telekom için inovasyon ve girişimcilik kadar bu genç yetenekleri kazanmak da büyük önem taşıyor. Geleceğin liderlerini yetiştirme vizyonumuzla, START programımız kapsamında 72 genç arkadaşımızı Türk Telekom ailesine katmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Türk Telekom’un Genç Yetenek Programı “Türk Telekom START”ın değerlendirme aşamalarını ve mülakatları başarıyla tamamlayan 72 yeni mezun genç, gerçekleştirilen oryantasyon programıyla kariyerlerine adım attılar. START Genç Yetenek Programı’yla Türk Telekom’a dahil olan genç yetenekler; Teknoloji, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri, Strateji Planlama ve İş Geliştirme, Finans, İnsan Kaynakları, Regülasyon, Satış, Toptan Satış, Satınalma ve Tedarikçi Yönetimi birimlerinde tam zamanlı çalışmaya başladılar. START’lara ilk günlerinde sıcak bir hoş geldin mesajı vermek ve işe uyumlarını kolaylaştırmak adına START oryantasyon etkinliği düzenlendi. Türk Telekom yöneticilerinin gençlerle bir araya gelerek iş hayatına yönelik tavsiyelerini paylaştığı programda genç yetenekler iş süreçleri hakkında bilgilenirken, eğlenceli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdiler.

 

Genç START’lar Türk Telekom’da geleceğe yön verme şansı bulacak

 

Genç Yetenek Programı Türk Telekom START oryantasyon etkinliğinde söz alan Türk Telekom İK, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, değerli kaynaklarla çevrili ülkemizde Türkiye’nin 2023 hedeflerine, çalışmaktan ve üretmekten yorulmayan yetenekli gençlerimizin katkı ve başarılarıyla ulaşacağını belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, ‘herkes için erişilebilir iletişim’ prensibimizle ülkemizdeki hane halkının yüzde 90’ından fazlasına iletişim altyapısı götürerek Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyor; 33 binin üzerinde çalışanımızla 46 milyon abonemizi memnun etmek için var gücümüzle hizmet ediyoruz. Teknolojinin hızla değiştiği ve rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde zirvede kalabilmenin tek yolu, genç ve inovatif bakış açısına sahip olmaktan geçiyor. Her zaman inovasyonu ve girişimciliği destekleyen Türk Telekom için genç yetenekleri kazanmak büyük önem taşıyor. Çalışan yaş ortalaması açısından da oldukça genç bir şirket olarak gençleri çok önemsiyoruz. ‘İnsana Yatırım’ı odağımıza alarak, geleceğin liderlerini yetiştirme vizyonumuzla, Türk Telekom Genç Yetenek Programımız START’ı başlatmıştık. Bugün burada ülkemizin geleceğine inanan pırıl pırıl 72 genç arkadaşımızı şirketimize dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Genç START’lar, Türk Telekom’da gelişim fırsatlarıyla dolu inovatif bir çalışma ortamında, teknolojiye ve geleceğe yön verirken kariyer öykülerine birbirinden özel yetkinlikler katma imkânı bulacaklar.”  START’la 360 derece telekomünikasyon deneyimi Türk Telekom START Programı, bünyesine dahil ettiği genç yeteneklere mobil iletişim, internet, ev telefonu ve TV segmentlerinde telekomünikasyon sektörünü 360 derece deneyimleme fırsatı sunuyor. Türk Telekom START Programı'nda genç yetenekler, yeni işlerindeki mevcut sorumluluklarının yanı sıra Türk Telekom Liderlik yetkinliklerini geliştirecek çeşitli kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri, mentorluk, inovasyon projelerine katılım ve rotasyon gibi fırsatlar içeren 18 aylık kapsamlı bir eğitim ve gelişim programına da dahil oluyorlar. “Geleceğin de senin gibi ışıldasın” mottosu ile gençlere bambaşka bir kariyer imkânı sunan Türk Telekom Genç Yetenek Programı START’ta; 4 yıllık üniversitelerden yeni mezun, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile iş hayatında en fazla iki yıl deneyim kazanmış gençler değerlendiriliyor.

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
12 Şubat 2019

Yerli ve milli çözümlerini Hollanda’da görücüye çıkardı

Türk Telekom iştiraki İnnova, yüzde 100 yerli mühendislikle ve “uçtan uca çözüm” yaklaşımı ile geliş ...

Devamını Oku