Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom’dan girişim ekosistemine Silikon Vadisi’nden destek
11 Ocak 2023

Türk Telekom’dan girişim ekosistemine Silikon Vadisi’nden destek

Türk Telekom, girişim ekosistemini, teknoloji ve inovasyonun kalbinin attığı Silikon Vadisi’ndeki TT Ventures Ofisi ile destekliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Telekom kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures’ın, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Francisco şehrinde yer alan ofisini ziyaret etti. Bakan Varank’a girişim ekosistemine yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgi veren TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “San Francisco’daki ofisimizle hem Türkiye’de doğan girişimleri dünya ile tanıştıracağız hem de buradaki tecrübeyle kendi girişim ekosistemimize güç katacağız” dedi.

 

 

Türk Telekom, Kurumsal Girişim Sermayesi Şirketi TT Ventures ile yerli girişim ekosistemini globale taşıyacak çalışmalarını ABD’nin San Francisco şehrinde açtığı TT Ventures Ofisi ile sürdürüyor. Silikon Vadisi’nde yer alan TT Ventures Ofisini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TT Ventures’ın hem Türkiye’de hem de ABD’de girişim ekosistemine yönelik gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan’dan bilgi aldı.

 

“Yerli girişimleri globalde bilinir hale getireceğiz”

 

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, San Francisco’daki TT Ventures Ofisi ile, destekledikleri girişimleri uluslararası anlamda bilinir kılmayı ve güçlü girişimler çıkarmayı amaçladıklarını, söz konusu ekosistemi yakından gözlemlemek ve fırsatları takip etmek adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özhan, “Dünyada adından söz ettiren birçok yenilikçi markanın doğduğu ve geliştiği Silikon Vadisi’ndeki ofisimizle, global alandaki güncel gelişmeleri takip etmeyi, yerli girişim ekosistemimizdeki gücümüzü buradaki fırsatlarla harmanlamayı amaçlıyoruz. Global anlamda önemli işlere imza atmanın bir yolu da girişim ekosistemini desteklemekten ve dünyaya tanıtmaktan geçiyor. Bu anlamda San Francisco’daki ofisimizle hem Türkiye’de doğan girişimleri dünya ile buluşturacağız hem de buradaki tecrübeyle kendi girişim ekosistemimize güç katacağız” dedi.

 

PİLOT mezunları ABD yolunda

 

TT Ventures, PİLOT yurt dışı programı kapsamında BootUP firması ile seçilecek girişimlere destek verecek. PİLOT programı kapsamında seçilecek girişimlere; Amerika programı içerisinde iş geliştirme, yatırımcı ağına erişim, mentorluk ve koçluk başta olmak üzere kendi faaliyet gösterdikleri alanlarda özelleştirilmiş bir program ile destek olunacak.

 

PİLOT mezunu girişimlere 20 milyon dolar yatırım

 

Girişimcilik ve yeni teknolojilere yönelik inovatif fikirlerin ana merkezi sayılan Silikon Vadisi’ndeki ofisin yerli ekosistemi de güçlendireceğini belirten Özhan, TT Ventures çatısı altında faaliyet gösteren girişim hızlandırma programı PİLOT’u tamamlayan ve dünyanın birçok bölgesinde faaliyet gösteren girişimlerin yerel ve global yatırımcılardan 20 milyon dolara yakın yatırım aldıklarını hatırlattı. TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu da hayata geçirdiklerini ifade eden Özhan, TT Ventures ile bugüne kadar sağlık, enerji, eğitim, yapay zekâ ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 13 şirkete yatırım yapıldığını açıkladı.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
11 Ocak 2023

İnnova “Great Place to Work” unvanını aldı

Türk Telekom’un bilgi teknolojileri çözümleri sağlayıcı şirketi İnnova, Great Place to Work Enstitüs ...

Devamını Oku
11 Ocak 2023

Türk Telekom'un e-cüzdan uygulaması Pokus'tan ‘Ekspres Hesap’ özelliği

Türk Telekom, e-cüzdan uygulaması Pokus ile elektronik ödeme çözümlerine ‘Ekspres Hesap’ özelliğini ...

Devamını Oku