Türk Telekom Medya Merkezi

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu öğrencilerinden Engelliler Haftası’na özel sergi
12 Mayıs 2017

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu öğrencilerinden Engelliler Haftası’na özel sergi

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören özel öğrenciler, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen sergi ile farklı sanat dallarındaki yeteneklerini sergilediler.

 

Türk Telekom’un Türkiye’nin dört bir yanında inşa ettiği eğitim kurumlarından biri olan okuldaki 46 özel öğrencinin; başta ahşap boyama, süs eşyaları, takılar, mutfak eşyaları ve süs yastıkları olmak üzere özenle tasarladıkları eserler, 2 gün süresince Siirt Andera Park AVM’de  ziyaretçilerini ağırladı. Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören işitme, görme ve zihinsel engelli öğrenciler, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası’na özel olarak düzenlenen sergide, yeteneklerini sergilediler. Okulun mesleki eğitim bölümünde okuyan 46 özel eğitim öğrencisinin, 8 ayda hazırladığı; ahşap boyama süs eşyaları, tasarım takılar, mutfak eşyaları ve süs yastıkları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ve beğeni ile karşılandı. Siirt Türk Telekom öğrencilerinin, el becerilerini ve özgüvenlerini geliştirme imkânı buldukları el işi çalışmaların yer aldığı özel sergi, 12 - 13 Mayıs 2017 tarihlerinde Siirt Andera Park AVM’de ziyaretçilerini ağırladı.

 

Her sene Engelliler Haftası’na özel bir başka etkinlik…

 

Siirt Türk Telekom Çok Amaçlı Özel Eğitim Okulu’ndaki öğrenciler, her sene Engelliler Haftası’na özel birçok faaliyetler gerçekleştiriyor. Zihinsel, işitme ve görme engelli 168 öğrencinin eğitim gördüğü okulda 52 öğretmen eğitim veriyor. Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında kurduğu 52'si okul 76 Türk Telekom eğitim binası ile eğitime destek veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen, öğrencilere modern bir eğitim ortamının sunulduğu bu okullar ve eğitim binalarından her yıl binlerce öğrenci mezun oluyor.

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
12 Mayıs 2017

Tuğba Özerk’in Süslü Günah Albümü İlk Defa Muud'da

Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Tuğba Özerk’in yeni single’ı “Süslü Günah”, ilk defa Muud'da müziksev ...

Devamını Oku
12 Mayıs 2017

Selfy Fest’17’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gripin ile coştu

Türk Telekom’un gençlik markası Selfy, Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerde düzenlediği Self ...

Devamını Oku