Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom'la AKM'de Yarıyıl Tatili Bir Başka
23 Ocak 2024

Türk Telekom'la AKM'de Yarıyıl Tatili Bir Başka

Türk Telekom, kültür ve sanatın kalbi Atatürk Kültür Merkezi’nde hayatın her alanına dokunan çalışmalar gerçekleştiriyor. Türk Telekom yarıyıl tatili kapsamında düzenlediği programlarla öğrencilere eşsiz bir sanat deneyimi sunuyor. Karnelerini alan öğrenciler, birbirinden özel etkinliklerle tatillerine renk katma fırsatı buluyor. Tiyatrodan atölyelere, sinemadan çocuk operasına dopdolu bir program çocukları bekliyor.

 

Türk Telekom’un teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür-sanatla harmanladığı ve ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yarıyıl tatili boyunca birbirinden eğlenceli ve özel aktiviteler yer alıyor. AKM’de yer alan, Türk Telekom Opera Salonu, çok amaçlı salon, tiyatro salonu ve sinema salonu çocuklara özel etkinlikler için ev sahipliği yapıyor. 4-12 yaş arası tüm çocukların ücretsiz katılabileceği atölyelerin de yer aldığı “Türk Telekom’la AKM’de Yarıyıl Bir Başka” etkinlikleri ile dopdolu bir tatil programı başlıyor.

 

 

LEGO- Bricks 4 Kidz Robotik – Kodlama içerikli STEM Atölyesi ve Toyi Çocuk Atölyesi AKM’de

 

Türk Telekom’un AKM’de düzenlediği Bricks 4 Kidz ile Robotik LEGO atölyesi etkinliği, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunacak. AKM Türk Telekom Opera Salonu 3. Kat Fuaye’sinde 25 Ocak Perşembe günü kapılarını aralayacak olan Bricks 4 Kidz Robotik LEGO atölyesi, 29,31 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde 10:00-17:00 saatleri arasında 5 farklı seansta düzenlenecek. Atölyeye 6 ve 12 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek.
Çocukların bir başka keyifli vakit geçirebilecekleri Toyi Oyun Atölyesi ile çocuklar, geri dönüşebilen malzemeleri eşsiz oyuncaklara dönüştürerek yaratıcılıklarını sergileyebilecekler. TOYİ ile oyun atölyesi; Türk Telekom Opera Salonu 3. Kat Fuaye’sinde 23-24-27-30 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde 11:00 ve 15:00 arası çeşitli saatlerde olmak üzere iki seans olarak düzenlenecek.

 

Yarıyıl tatilinde sinema ve tiyatro şöleni

 

Kültür ve sanatın kalbi AKM’de çocuklar yarıyıl tatilini sinema ve tiyatro ile geçiriyor. 27 Ocak Cumartesi Bremen Mızıkacıları Mutfakta, 3 Şubat Cumartesi WOLFIE Harikalar Operası’nda, 4 Şubat Pazar günü ise Evvel Zaman İçinde gibi sevilen oyunlar AKM Tiyatro Salonu’nda ve Çok Amaçlı Salon’da sahne alırken Rafadan Tayfa: Hayrimatör filmi Yeşilçam Sineması’nda 3-4 Şubat tarihlerinde izlenebilecek.

 

Ziyaretçiler, Türk Telekom’un çocuklar için hazırladığı AKM yarıyıl programıyla ilgili detaylı bilgi ve etkinlik takvimine https://akmistanbul.gov.tr/tr/etkinlikler web sitesinden ulaşabiliyor.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
23 Ocak 2024

Türk Telekom GAMEON eTürkiye Kupası’nda şampiyon Galatasaray oldu

Türk Telekom’un oyun ekosistemini; oyuncuların internet ve oyun performansını güçlendiren markası GA ...

Devamını Oku
23 Ocak 2024

Türk Telekom teknolojisi Türk futbolunun destekçisi

Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom, hayatın tüm alanlarında yenilikçi teknolojileri ...

Devamını Oku