Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom’dan Tireli kadınlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri
27 Mayıs 2022

Türk Telekom’dan Tireli kadınlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri

Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi kapsamında gerçekleştirdiği dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimlerine devam ediyor. Kadınların dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve üretim ekonomisine daha aktif katılımını sağlamayı hedefleyen Türk Telekom, İzmir İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Tire Süt Kooperatifi, Karateke Mahallesi Sulama Kooperatifi, Bornova Kadın Kooperatifi üyesi kadınlara eğitim verdi. Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitimde kadınlar dijital pazarlamanın sunduğu fırsatlarla tanıştı.

 

 

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom’un ‘herkes için erişilebilir iletişim’ prensibiyle hayata geçirdiği ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile kadınların üretim ekonomisine katılımını desteklemeyi sürdürüyor. Proje kapsamında İzmir’in Tire ilçesinde bulunan İzmir İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Tire Süt Kooperatifi, Karateke Mahallesi Sulama Kooperatifi, Bornova Kadın Kooperatifi üyesi yaklaşık 30 kadına 2’şer saat sürecek dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri verildi.

 

Dijitalde güvenlikten, e-ticaret mevzuatına kadar geniş kapsamlı eğitim

 

Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleşen eğitimlerde kadınlar, dijital okuryazarlık başlığı altında dijital dünyanın dönüşüm süreci, dijital ayak izi, dijital güvenlik önlemleri, e-devlet ve e-nabız uygulamaları, online bankacılık, sosyal medya araçları, çevrimiçi görüşmeler konularında eğitimler alırken dijital pazarlama başlığı altında ise pazarlamanın bileşenleri, rakip analizi, pazarlama mecrası olarak sosyal medya platformları, markalar için internet reklamcılığı, sosyal medyada ürün ve hizmet tanıtımı, e-ticaret mevzuatı ve küçük girişimciye yönelik destekler, dijital pazaryerleri gibi konularda bilgi sahibi oldu.

 

 

Hedef 10 bin kadına ulaşmak

 

2014-2019 yılları arasında yürüttüğü ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesiyle 50 bin kişiye internet okuryazarlığı eğitimleri veren Türk Telekom, 2019-2021 yılları arasında ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ ismiyle devam eden proje kapsamında sunduğu dijital pazarlama eğitimleri ile yaklaşık 5 bin kadına ulaştı. Projenin yeni dönemini ‘Dijitalde Hayat Kolay’ adıyla duyuran Türk Telekom, 10 bin kadına ulaşmayı hedefliyor.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
27 Mayıs 2022

Türk Telekom sponsorluğunda Türkiye'de ilk kez düzenlenen bisiklet yarışlarının efsanesi 'Santini Queens of the Aegean' nefes kesti

Türk Telekom sponsorluğunda bu yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenen bisiklet yarışlarının efsanesi “San ...

Devamını Oku
27 Mayıs 2022

Türk Telekom ile “Santini Queens Of The Aegean Boostrace” için geri sayım başladı

Türk Telekom sponsorluğunda bu sene Türkiye’de ilk defa düzenlenecek bisikletseverlerin efsanesi San ...

Devamını Oku