Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri EMEA’nın en iyisi seçildi
09 Eylül 2022

Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri EMEA’nın en iyisi seçildi

Türk Telekom, Institutional Investor’ın düzenlediği 2022 Europe & EMEA Equity Awards’da 2 ödül birden aldı. Sektörel kategoride EMEA bölgesinde “Yatırımcı İlişkilerinde En İyi Şirket” seçilen Türk Telekom, aynı zamanda tüm şirketler ve sektörler arasında da en yüksek puanı alarak EMEA bölgesinde “Yatırımcı İlişkilerinde En İyi Şirket” ödülü ile zirveye yerleşti.

 

 

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, özellikle uluslararası finans alanına odaklanmış, önde gelen bir uluslararası iş dünyası yayıncısı olarak bilinen Institutional Investor’ın düzenlediği 2022 Europe & EMEA Equity Awards’da 2 ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı. 39 şirketin değerlendirildiği “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon” sektör kategorisinde EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde “Yatırımcı İlişkilerinde En İyi Şirket” ödülünü kazanan Türk Telekom ayrıca EMEA bölgesinde 251 şirketin değerlendirildiği tüm sektörler arasında da toplamda en yüksek puana ulaşarak birinci oldu.

 

Detaylı kriterler kazananı belirledi

 

Equity Awards’da ödüller, 2022 Developed Europe & Emerging EMEA Executive Team anketinde dünyanın önde gelen yatırımcılarının ve analistlerinin, yatırımcı ilişkileri ekiplerine ve şirket profesyonellerine verdikleri oylarla belirlendi. Şirketler, yatırımcı ilişkileri departmanlarının iletişim yöntemleri ve yetkinlikleri, kurumsal raporların ve yatırımcı iletişiminde kullanılan dokümanların kalitesi, yatırımcı ilişkilerinde uygulanan iletişimin şeffaflığı gibi pek çok kritere tabi tutuluyor.

 

50 yılı aşkın süredir yayıncılık faaliyetlerine devam eden Institutional Investor, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan şirketleri 7 Eylül’de Londra’da düzenlenen Europe & EMEA Equity Awards organizasyonunda ödüllendirdi. Dünya çapında ekonomi ve finans alanlarına katkı sağlayan kurum, yaptığı çalışmalarla ekosisteme yön vermeye devam ediyor.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
09 Eylül 2022

Türk Telekom yerli eSIM yeni nesil akıllı telefonlara hazır

Türk Telekom, mobil dünyada çığır açan eSIM teknolojisini bu yeniliği destekleyen ve yeni çıkan tüm ...

Devamını Oku
09 Eylül 2022

Türk Telekom grup şirketi Sebit’ten “Vitamin LGS”yle kişiye özel LGS hazırlık sistemi

Türk Telekom iştiraki ve Türkiye’nin ilk kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık ürünü Raunt’un gel ...

Devamını Oku