Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom Prime ile 'Kapadokya Boostcamp' nefes kesti
12 Ekim 2022

Türk Telekom Prime ile 'Kapadokya Boostcamp' nefes kesti

Türk Telekom Prime ana sponsorluğunda düzenlenen ‘Kapadokya Boostcamp, bu yıl Türkiye’de ilk kez açılan ‘gravel’ bisiklet rotasıyla sporculara unutulmayacak bir sürüş deneyimi yaşattı. Asfaltsız yollarda gerçekleşen ‘gravel’ rotasıyla heyecanlı anlar geçiren sporcular, bölgenin eşsiz doğasında pedal çevirip, Erciyes Dağı’na tırmanarak Kraliçe Etabı’nı tamamladı.

 

Türk Telekom’un ayrıcalıklı hizmetler sunan markası Türk Telekom Prime desteğiyle düzenlenen yol bisikletçilerin sevilen kampı ‘Kapadokya Boostcamp’ tamamlandı. Kapadokya’nın eşsiz doğasında 6-9 Ekim tarihlerinde Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın katkılarıyla gerçekleşen kamp, birçok ülkeden dünyaca ünlü sporcuyu bir araya getirdi.

 

 

Tanınmış sporcular pedal çevirdi

 

Boostcamp’in ‘Mystic Rise’ konseptli Kapadokya ayağına, dünyanın önde gelen bisiklet yarışçıları katılım gösterdi. İngiliz Triatlon Federasyonu L2 Antrenörü Luke Mathews, İtalyan influencer ve blok yazarı Ginevra Gargantini, dünyaca ünlü emekli profesyonel Alman bisiklet sporcusu Christoph Fingsten ve dünya gravel rotalarını keşfederek yayınlayan “Fatpigeon” ekibinin üyelerinden Loek Luijbregts Boostcamp’te pedal çevirdi.

 

 

Türkiye’nin ilk gravel bisiklet rotası açıldı

 

Kapadokya Boostcamp kapsamında, bu yıl Türkiye’de ilk kez gravel bisiklet rotası açıldı. Asfaltsız yollarda gerçekleştirilen gravel bisiklet rotasında sporcular nefes kesen bir sürüş deneyimi yaşadı. Bisikletseverler kamp süresince peri bacaları arasında bisiklet sürme ve Kızıl Vadi’nin meşhur gün batımını izleme şansına sahip oldu. Sporcular, bölgenin doğal güzellikleri arasında Erciyes Dağı’na tırmanarak yapılan ‘Kraliçe Etabı’ ile kampı tamamlandı.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
12 Ekim 2022

Türk Telekom’un sağlıkta 5G projesine AB’den destek

Türk Telekom’un içinde yer aldığı 5G ve yapay zekâ teknolojileri ile sağlık alanında kriz yönetimi y ...

Devamını Oku
12 Ekim 2022

Yeşilçam'ın Sultanı Türkan Şoray AKM Türk Telekom Lounge'ta hayranlarıyla buluşuyor

Kültür ve sanatın kalbi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin destekçisi ...

Devamını Oku