Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom, ‘Günışığı’ ile az gören herkese ışık oluyor
06 Mart 2022

Türk Telekom, ‘Günışığı’ ile az gören herkese ışık oluyor

Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projesi ‘Günışığı’nın yeni dönemi başladı. Bugüne kadar erken müdahale eğitimleriyle az gören çocukların hayatına dokunan Türk Telekom, başta gazi ve yaşlılar olmak üzere görme yetersizliği yaşayan her yaştan bireyi ve eğitimcileri projeye dahil ediyor.

 

 

Türk Telekom insan odaklı yaklaşımıyla sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor. Türk Telekom’un Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile birlikte hayata geçirdiği ‘Günışığı’ projesinin yeni dönemi, başta gazi ve yaşlılar olmak üzere görme kısıtı olan her yaştan bireyin de projeye dahil edilmesiyle genişletildi. Eğitimler ücretsiz ve halka açık olarak düzenleniyor.

 

Gaziler, yaşlılar ve eğitimciler de projeye dahil edildi

 

Türk Telekom, ilk kez 2014’te başlattığı proje ile görme oranı yüzde 1 ilâ yüzde 10 arasında olan ve yasal olarak görme engelli çocuklara erken müdahale eğitimi vererek, okula devam etmelerine destek oldu. Yeni dönemde kapsamı genişletilen projeyle, görme yetersizliği yaşayan gazi ve yaşlılar olmak üzere görme kısıtı olan her yaştan bireye ve eğitimcilere 8 ay boyunca toplam 320 çevrim içi eğitim verilecek.

 

5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor

 

Türkiye’de az gören kavramını sahiplenerek, bu alandaki ilk çalışmayı yapan Türk Telekom, Günışığı projesi ile bugüne kadar 81 ilde az gören 1000 çocuğun hayatına dokunarak, bağımsız bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için yanlarında oldu. Yeni dönemde çevrim içi düzenlenen haftalık eğitim programlarıyla 5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. Herkese açık ve ücretsiz düzenlenecek bu eğitimlerin katılım bilgilerine Türkiye’ye Değer (http://www.turkiyeyedeger.com.tr/) ve EyDer (https://ey-der.com/) web sitelerinden ulaşılabiliyor.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
06 Mart 2022

Türk Telekom’dan 10 bin kadına ‘Dijitalde Hayat Kolay’

Türk Telekom, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile dijital okury ...

Devamını Oku
06 Mart 2022

Türk Telekom, “Açık Taşıyıcı Şebeke” denemelerine başladı

Türk Telekom, 5G için teknoloji ve ürün seçeneklerini zenginleştirmek, kurulum ve yönetim süreçlerin ...

Devamını Oku