Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom’dan Eskişehirli öğretmenlere ve okul yöneticilerine, “Okulumda Günışığı” semineri
30 Kasım 2018

Türk Telekom’dan Eskişehirli öğretmenlere ve okul yöneticilerine, “Okulumda Günışığı” semineri

Türk Telekom’un az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği Okulumda Günışığı projesi kapsamında Odunpazarı Kurtuluş İlkokulu ve Futbol Federasyonu Anaokulunda “Az Gören Eğitimi“ konusunda seminer verildi.

 

Türk Telekom’un, ‘Herkes için erişebilir iletişim’ prensibi ile hayata geçirdiği Günışığı projesi kapsamında, az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla Okulumda Günışığı adı altında okullara taşıdığı eğitimlere Eskişehir’de devam edildi. Engelsiz Yaşama Derneği (EyDeR) işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında Odunpazarı Kurtuluş İlkokulu ve Futbol Federasyonu Anaokulunda gerçekleştirilen seminere 50 öğretmen ve yönetici katıldı. Seminerde öğretmenler ve okul yöneticilerine “Az Gören Eğitimi” konusunda uygulamalı dersler verildi.

 

Az gören çocukların sosyal hayata katılması hedefleniyor

 

Türkiye’nin birçok şehir ve okullarda düzenlenen teorik ve uygulamalı çalışmalarla, az gören çocukların gelişimleri desteklenerek tamamen görme engelli ve az gören arasındaki farkı gösteren eğitsel uygulamalar hayata geçiriliyor. Günışığı Projesi ile eğitim alan az gören öğrenciler temel eğitim okullarında kaynaştırma öğrencisi olarak akranları ile bir arada eğitim hayatlarına devam ediyor. Az gören öğrencilerin sınıf ortamlarının düzenlenmesi, daha kaliteli eğitim alabilmesi, “az gören” eğitiminin yaygınlaşması ve sistematik olarak uygulanması amacıyla okullarda eğitimcilere yönelik eğitim seminerleri de gerçekleştiriliyor. ‘Okulumda Günışığı’ projesinin uygulama sonuçları okullar düzeyinde raporlandırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaşılıyor.

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller