Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom Akademi'den Girişimcilik Okulu
03 Mayıs 2022

Türk Telekom Akademi'den Girişimcilik Okulu

Türk Telekom, girişimcilik ekosistemini, yeni kurduğu ‘Girişimcilik Okulu’ ile güçlendiriyor. Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 10’uncu dönem eğitimleri, Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu’nun da desteği ile verilecek. Bu kapsamda; PİLOT girişimleri, 5G teknolojilerindeki yeniliklerden yapay zekâya, artırılmış gerçeklikten strateji yönetimine kadar pek çok konuda Türk Telekom’un deneyiminden faydalanabilecek.

 

Türk Telekom, girişimcilik ekosistemini büyütmek ve ekonomiye katkı sağlamak motivasyonuyla erken aşama girişimlere sistemli ve doğru büyümenin kapılarını açıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük kurumsal eğitim organizasyonuna sahip olan Türk Telekom Akademi, çalışanlarına kariyer ve gelişimleri için eğitim olanağı sunarken ‘Girişimcilik Okulu’ çatısı altında girişimcilere eğitim desteği verecek.

 

 

Girişimcilik ekosistemi, Türk Telekom Akademi’nin Girişimcilik Okulu ile gelişiyor, güçleniyor
Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “PİLOT ile girişimcileri desteklemeyi, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimlerle iş birliği yaparak onların müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz. PİLOT, yakın zamanda program yapısını değiştirerek yüzde yüz Türk Telekom iştiraki olan TT Ventures ile güçlerini birleştirdi. PİLOT, bu değişimle birlikte her geçen gün girişimlere sunduğu destekleri de artırıyor. Bu yıl 10. dönem başvurularını aldığımız PİLOT’a kabul edilecek girişimlere TT Ventures’tan yatırım, Türk Telekom ile iş birliği, 100 bin Amerikan dolarına kadar nakit desteği, alanında çok güçlü kişilerden mentorluk, teknoloji ve altyapı gücü gibi pek çok imkân sunacağız. Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu ile amacımız; girişimci ekiplere Türk Telekom’un yüksek teknoloji alanındaki bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanma fırsatı sunmak; onların yöntem ve becerilerini geliştirmenin yanı sıra iş bağlantıları kurmalarını, yatırımcılara erişmelerini ve TT Ventures ile yatırım yaparak büyümelerini sağlamak.”

 

PİLOT girişimleri ‘Girişimcilik Okulu’ öğrencisi oluyor
PİLOT’un geçmiş dönemlerinde programa kabul edilen girişimler networking, fiyatlandırma, pazarlama ve satış, sunum teknikleri, vergi, hukuk, değerleme, Ar-Ge ve teşvikler ayrıca AWS de dahil olmak üzere birçok konuda alanında uzman kişi ve kurumlardan zengin içerikte birçok eğitim aldı. PİLOT’un 10’uncu dönemine kabul edilecek girişimler, Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu’nun güçlü eğitim kadrosundan yararlanma fırsatı bulacak.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
03 Mayıs 2022

Türk Telekom’un siber güvenlik kampı başvuruları başlıyor

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı başvuruları başlıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek kamp, kendini s ...

Devamını Oku
03 Mayıs 2022

Türk Telekom'dan yerli şebeke gözlem platformu

Türk Telekom, müşteri deneyimini artırmak için tüm şebeke katmanlarının proaktif olarak gözlemlenmes ...

Devamını Oku