Türk Telekom Medya Merkezi

Türk Telekom 3’üncü Siber Güvenlik Kampı tamamlandı
16 Ağustos 2022

Türk Telekom 3’üncü Siber Güvenlik Kampı tamamlandı

Türk Telekom’un gençlere siber güvenlik alanında eğitim fırsatı sunduğu Siber Güvenlik Kampı sona erdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kamp programını Ertuğrul Kuzgun birinci, Elif Şevval Dinçer ikinci, Faruk Ulutaş üçüncü bitirerek toplamda 60 bin TL değerinde teknoloji ödülünün sahibi oldu.

 

Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip telekomünikasyon operatörü Türk Telekom, siber güvenlik alanındaki deneyimini Gelişim Üssü çatısı altında gençlere aktarmaya devam ediyor. Siber vatanı korumaya yönelik eğitimlere dahil olan gençler, geleceğin siber kahramanları arasına katılma imkânı bularak geleceklerini şekillendirme fırsatı yakaladılar. Türk Telekom Akademi, Ataköy Konukevi’nde 1-10 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen kampa 29 genç katıldı.

 

 

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip kurumu olarak, bu alandaki köklü bilgi birikimimizi ve deneyimimizi gençlere aktarmayı sürdürüyoruz. Ulusal güvenliğin kritik bir unsuru olan siber güvenlik alanında gençlerin kariyer gelişimini desteklerken, ülkemizin yetişmiş siber güvenlik uzmanı ihtiyacına katkı sunmayı hedefliyoruz. Bu alanda gelecek vadeden, istekli ve yetenekli gençleri sektöre kazandırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

60 bin TL’lik ödülün sahibi oldular

 

Gençler, 10 günlük kamp süresince konusunda uzman siber güvenlik eğitmenlerinden uygulamalı eğitimler alma şansına sahip oldu. Proje ödevleri ve sınavların ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda birinci olan Ertuğrul Kuzgun 30 bin TL, ikinci olan Elif Şevval Dinçer 20 bin TL, üçüncü olan Faruk Ulutaş 10 bin TL olmak üzere toplamda 60 bin TL’lik teknoloji çeki ödülünün sahibi oldu. Ayrıca kampı başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Katılım Sertifikası” sunuldu.

Basın Kiti

Basın Kitini İndir
Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
16 Ağustos 2022

Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı başvuruları başladı. Bulut teknolojilerinde uzmanlaşmanın adresi: Türk Telekom

Türk Telekom’un, gençlerin kariyer gelişimine destek sağlayan ve bulut bilişim konusunda uzmanlaşmak ...

Devamını Oku
16 Ağustos 2022

Türk Telekom’dan yılın ilk yarısında 20 milyar 203 milyon TL’lik konsolide gelir

2022’nin ilk yarısında 1 milyar 953 milyon TL’lik kâra imza atan Türk Telekom, dengeli bir büyümeyle ...

Devamını Oku