Türk Telekom Medya Merkezi

“Okulumda Günışığı” semineri
28 Aralık 2018

“Okulumda Günışığı” semineri

Az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla Türk Telekom tarafından başlatılan Okulumda Günışığı Projesi kapsamında, Ankaralı eğitmenlere seminer verildi. Ankara Etimesgut Pir Sultan Abdal İlkokulu gerçekleştirilen seminere, 50 eğitmen katıldı.

 

Türk Telekom, az gören çocuklara eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla başlattığı Okulumda Günışığı projesi kapsamında, Ankara Pir Sultan Abdal İlkokulu’nda eğitim verildi. ‘Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibi ile Engelsiz Yaşama Derneği (EyDeR) işbirliğinde hayata geçirilen Günışığı projesi kapsamında gerçekleştirilen Okulumda Günışığı eğitimlerinde 50 eğitimci ve yönetici “Az Gören Eğitimi” konusunda uygulamalı eğitimler aldı.

 

Uygulama sonuçları MEB ile paylaşılıyor

 

Türkiye’nin birçok şehir ve okullarda düzenlenen teorik ve uygulamalı çalışmalarla, az gören çocukların gelişimleri desteklenerek tamamen görme engelli ve az gören arasındaki farkı gösteren eğitsel uygulamalar hayata geçiriliyor.  Günışığı Projesi ile eğitim alan az gören öğrenciler temel eğitim okullarında kaynaştırma öğrencisi olarak akranları ile bir arada eğitim hayatlarına devam ediyor. Az gören öğrencilerin sınıf ortamlarının düzenlenmesi, daha kaliteli eğitim alabilmesi, “az gören” eğitiminin yaygınlaşması ve sistematik olarak uygulanması amacıyla okullarda eğitimcilere ve ailelere yönelik eğitim seminerleri de gerçekleştiriliyor. ‘Okulumda Günışığı’ projesinin uygulama sonuçları okullar düzeyinde raporlandırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaşılıyor.  

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
28 Aralık 2018

Yılın ‘en’leri belli oldu

Türk Telekom’un dijital eğlence platformları Tivibu, Tambu ve Muud’da 2018 yılında kullanıcıların en ...

Devamını Oku