Türk Telekom Medya Merkezi

Günışığı Çocuklarından Anlamlı Bayram Hediyesi
29 Ağustos 2017

Günışığı Çocuklarından Anlamlı Bayram Hediyesi

Türk Telekom’un az gören eğitimine yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk yürüttüğüsosyal sorumluluk projesi Günışığıkapsamında eğitim gören çocukların yaptığı resimler dijital kartpostallara taşındı. Birbirinden renkli özel resimlerden oluşan kartpostallar, sevdiklerinin Kurban Bayramı’nı kutlamak isteyenlerin duygularına aracılık ederken, özlenen bir geleneği de canlandırmış oldu.  

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Engelsiz Yaşama Derneği (EY-DER) ile birlikte hayata geçirdiği Günışığı Projesi kapsamında Kurban Bayramı’na özel bir çalışmaya daha imza attı.  Yüzde 1 ila 10 oranında görme kalıntısına sahip çocukların özel bir eğitimle mevcut görme becerilerini geliştirmelerini sağlayan Günışığı projesinde yer alan çocukların yaptığı resimler, dijital kartpostallara renk kattı. Çocukların eserlerinden oluşan bu anlamlı kartpostallar, Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle mutluluklarını paylaşmak isteyen herkesi bekliyor. Bayram tebriklerini farklı bir şekilde yapmak ve Günışığı çocuklarının başarısını daha fazla kişiye ulaştırmak isteyenler, www.birbaskabayram.com’u tıklayarak çocukların başarı hikayelerini öğrenebilir ve 20 farklı kartpostal arasından beğendiklerini, mesajlarıyla birlikte sosyal medya ya da e-posta yolu ile sevdikleriyle paylaşabilirler. Görme yetilerini bilinçli olarak kullanmayı öğreniyorlar

 

 

Türk Telekom’un Engelsiz Yaşama Derneği (EY-DER) ile birlikte Türkiye’de görme engellilerin hayatını değiştirmeyi amaçladığı proje kapsamında, görme kalıntısı yüzde 10’un altında olan çocuklar, “az gören” eğitimine tabii tutularak, görme yetilerini kullanma konusunda bilinçlendiriliyorlar. Şu ana kadar yaklaşık 500 çocuğun dahil olduğu proje kapsamında minikler, yedi aylık bir eğitimin ardından günlük hayatlarını kendi başlarına sürdürebiliyor ve bağımsız hareket edebiliyorlar. Bununla birlikte, Günışığı Çocukları, yardıma ihtiyaç duymadan yürüyebiliyor; tam gören yaşıtları gibi paten kayabiliyor, bisiklete binebiliyor, toplu taşıma araçlarını kimseye ihtiyaç duymadan kullanabiliyorlar.

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller
29 Ağustos 2017

Türk Telekom’dan evde internet kullanıcılarına özel kampanya

Türk Telekom, evde internete abone olan yeni kullanıcılarına her şey dahil ayda 65,90TL’ye 4 ay boyu ...

Devamını Oku
29 Ağustos 2017

Türk Telekom Tivibu'dan Bayram Neşesi

Türk Telekom Tivibu, Kurban Bayramı’nın daha da keyifli geçmesi için spor ve sinema dahil tüm kanall ...

Devamını Oku