Türk Telekom Medya Merkezi

AssisTT bir kez daha EMEA bölgesinin  en iyi çağrı merkezi seçildi
13 Mayıs 2018

AssisTT bir kez daha EMEA bölgesinin en iyi çağrı merkezi seçildi

AssisTT, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli ödül organizasyonlarından Contact Center World Awards’ın (Çağrı Merkezi Dünyası Ödülleri) EMEA finallerine 3 altın ve 2 gümüş ödülle damgasını vurdu.

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgede yaklaşık 20 ülkeden 100’ü aşkın şirketin katıldığı EMEA finallerinde en iyi çağrı merkezi seçilen AssisTT, yarışmanın küresel finallerine katılma hakkını elde etti. Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli ödül organizasyonlarından Contact Center World Awards’ın (Çağrı Merkezi Dünyası Ödülleri) EMEA finallerine geçmiş yıllarda olduğu gibi bir kez daha damga vurdu. AssisTT, Contact Center World Awards EMEA’nın, Berlin’de 7-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen finallerinde “Büyük Ölçekli En İyi Dış Kaynak Çağrı Merkezi”, “En İyi Müşteri Hizmeti”, “En İyi Kamu Hizmeti” “En İyi Self Servis Teknolojisi” ve “En İyi Kalite Ekip Lideri” dallarında yarıştı. AssisTT, törende “Büyük Ölçekli En İyi Dış Kaynak Çağrı Merkezi”, “En İyi Kamu Hizmeti” ve “En İyi Self Servis Teknolojisi” kategorilerinde altın, “En İyi Müşteri Hizmeti” ve “En İyi Kalite Ekip Lideri” kategorilerinde ise gümüş ödüllerin sahibi oldu. 20 ülkeden 100’ün üzerinde şirketin yarıştığı finallerde 3 altın ve 2 gümüş olmak üzere toplam 5 ödülle yurda dönen AssisTT, “Büyük Ölçekli En İyi Dış Kaynak Çağrı Merkezi”, “En İyi Kamu Hizmeti” ve “En İyi Self Servis Teknolojisi” kategorilerinde yarışmanın küresel finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Geleneksel çağrı merkezinin ötesinde

 

Kazanılan ödüllerin ardından açıklama yapan AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, şirket olarak en kaliteli çağrı merkezi hizmetini, 365 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde sağladıklarını vurguladı. Yıldırım, şu değerlendirmede bulundu: “Güçlü teknolojik altyapımız ve etkin insan kaynağı yönetimimizle, hizmet anlayışımızı geleneksel çağrı merkezi işlevlerinin ötesine taşıdık. Türk Telekom’un da sinerjisiyle AssisTT’in artık küresel bir oyuncu olduğunu gösteren bu ödülleri, müşteri hizmetlerinin önemini kavramış, müşterilerimizle empati yapabilen çalışanlarımız sayesinde kazandık. Ödüllerimiz aynı zamanda Türkiye’nin gelişen ve lider rolünü küresel düzeye taşıması nedeniyle de bize büyük bir kıvanç verdi. Gösterdiğimiz bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ülkemize hayırlı olsun." “Büyük Ölçekli En İyi Dış Kaynak Çağrı Merkezi” kategorisinde 10 yıllık istikrarlı sürdürdüğü büyümeyi anlatan AssisTT, aldığı altın ödülle bu kategoride 3. kez EMEA birincisi oldu. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) için geliştirdiği mobil uygulama “En İyi Self Servis Teknolojisi” kategorisinde ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı “Alo 174 Gıda Hattı” ile de “En İyi Kamu Hizmeti” kategorisinde birinci olan AssisTT toplam 3 altın ödülün sahibi oldu. Türk Telekom, THY ve Sağlık Bakanlığı’na sunduğu hizmetlerle “En İyi Müşteri Hizmeti” kategorisinde ve “En İyi Kalite Ekip Lideri” kategorisinde de ikinci olan AssisTT gümüş ödüle layık görüldü.

 

13. kez düzenlendi

 

10 Mayıs 2018 tarihinde Berlin’de düzenlenen törenle sahiplerini bulan Contact Center World EMEA Ödülleri bu yıl 13. kez gerçekleştirildi. Contact Center World Awards, iki aşamada gerçekleştiriliyor: İlk aşamada; Kuzey ve Güney Amerika, Asya Pasifik ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere üç bölgede seçmeler yapılıyor. Bölge finallerinde başarılı olan çağrı merkezi şirketleri, sonraki aşamada dünya finallerinde yarışmaya hak kazanıyor. Contact Center World Awards, çağrı merkezi sektörünün global çaptaki en prestijli ödül organizasyonu olarak değerlendiriliyor.

Diğer Basın Bültenleri ve Görseller